Archyvas


2013 m. informacija

 Rugsėjį paskyriau nedideliai reklamai, kurios metu yra kviečiami visi norintys treniruotis vienintelėje Lietuvoje Švelnios savigynos sistemos (SSS) grupėje. Pirmiausia, asmeniškai kviečiu artimiausius draugus, tėvus su vaikais, tuos, kurie nori nepavojingai judėti, mokytis vis sudėtingesnių judesių, nors ir kovinių, tačiau be jokios agresijos. Mums pasisekė: Mariaus (5-o dano meistro) karate salė (dojo), atitinka aukštus higienos reikalavimus. Šiuo metu jau susiformavo nedidelė grupė įvairaus amžiaus žmonių. Treniruotis SSS galima nepriklausomai nuo Jūsų fizinio pasirengimo lygio.  Nuo to taško, kuriame dabar esame ir pradedame kiekvienas kopti aukštyn.

  Čia yra jauki minkšta salė, du tualetai, rūbinės, efektyvi ventiliacija, langų užuolaidos. Yra kur pastatyti automobilį, ar dviratį. Laikas antradieniais, ketvirtadieniais nuo 20.00 iki 21.30 geras tuo, kad tokiu laiku paprastai tūnome prie televizoriaus ir, nuo to pavargę, neramia galva užmiegame. Mūsų atveju tą laiką išnaudojus judėjimui be prakaito, teisingai kvėpuojant ir mokantis įdomių kovos būdų, dar lieka laiko nurimti, grįžus išgerti stiklinę rūgpienio, ar vandens, pasiruošti rytojaus dienai ir gerai išsimiegoti. Ir, svarbiausia, jokių kamščių keliuose!
  Pagal kinų medicinos rekomendacijas geriausias laikas meditacijai, tai chi ir chi kung pratimams yra nuo 5.00 iki 7.00 ir nuo 23.00 iki 1.00. Mes šį laiką pakoreguojame ir pasirenkam valandas labiau tinkančias dirbančiam europiečiui. Gerai atsipalaidavus, švelnios savigynos sistemos pratimai prilygsta meditacijai. Čia viskas, žinoma, priklauso nuo individo. Atsipalaidavimas ir koncentracija į atliekamą veiklą yra įvaldoma skirtingu laipsniu, todėl poveikis ir nauda nors nevienoda, tačiau neabejotina.
  Apranga laisva, galima eiti ant kilimo su minkštais bateliais ar kojinėmis. Laikui bėgant, reikės pasigaminti ar įsigyti ir tam tikrą treniruočių inventorių. Bus užduodami namų darbai, kad galėtumėte kasdien kryptingai nedidelį laiko tarpą skirti savo įgūdžių lavinimui ir įtvirtinimui.
Kokios gi yra Sveikos Savigynos Sistemos sudėtinės dalys?
1.Kasdienis darbas.
2.Chi Kung ir Tai Chi praktika.
3.Kūno ir išorinių ginklų lavinimas.
4. Ying Yang simbolio pratimai.
Taip pat daugybė treniruočių metodų, skirtų judesių tikslumui, kūno įjungimui į judesį, priešininko judesių kontrolei, momentinės vidinės jėgos Fajin lavinimui. Lankstus, greitas, vikrus kūnas yra priimtina siekiamybė, juo labiau, kad tai yra pasiekiama be didelių energijos sąnaudų, nors ir per ilgesnį laiką. Čia verta prisiminti taisyklę: Kas greitai įgyjama, tas greitai ir prarandama. Mūsų treniruotės yra mūsų gyvenimo dalis, o gyvenimą verta panaudoti geriems dalykams.
Treneris Romualdas

 

Sveiki, apsilankę šiame puslapyje. Jeigu atsidūrėte čia, Jūs kažko ieškote. Informacijos ar meistriškumo? Informacijos aplinkui daug, lyg vandens jūroje. Kelių į meistriškumą taip paprastai nerasite. Teks padirbėti. Galime pradėti.


  Švelnios (sveikos) savigynos sistema konkurentų neturi. Ji sukurta ne tam, kad skinti pergales ringe, kuriame sekasi, deja, ne visiems, o ugdyti, lavinti ir tobulinti žmogų, nepriklausomai nuo jo amžiaus. Svarbu, kad jis būtų sąmoningas ir džiaugtųsi ta laisve, kurią jam suteikia treniruočių metodai. Pratimai unikalūs tuo, kad jų pagrindinė paskirtis yra tolygiai vystyti abi rankas (tai reiškia ir abu smegenų pusrutulius) harmoningai, siekti nepriklausomos rankų ir kojų veiklos kovoje, treniruoti tiek kūno ginklų, tiek išorinių ginklų valdymą. Sistema labiausiai vertina ir lavina judesių tikslumą, psichofizinį atsipalaidavimą ir gebėjimą kontroliuoti visas pažeidžiamas kūno zonas. Taip pat darbą su trumpais, ilgais ir lanksčiais išoriniais ginklais, kurių kiekvienas reikalauja skirtingų įgūdžių, tačiau viso kūno dalyvavimas judesyje turi vieną ypatingą veikimo būdą. Švelnios savigynos sistemą galima priskirti prie minkštai- kietų kovos menų, taigi ji yra viena nepavojingiausių traumatizmo ir energetiniu požiūriu.2013.10.29.  Kaip galėtume nusakyti meistriškumo ugdymo raidą Švelnios savigynos sistemoje?
 Reikėtų atsigręžti į pagrindinius SSS principus: Viduje mylinti širdis, psichologinis  atsipalaidavimas, dėmesio sutelkimas į tašką ir plačiai, vidinės jėgos, arba Fajin generavimas norima kryptimi, lipnių rankų jutimo  tui shou įvaldymas, kvėpavimo valdymas.
                                                                              Išorėje pozityvi komunikacija, raumenų- sąnarių atpalaidavimo valdymas, totalinis aplinkos matymas, momentinė reakcija į trikdžius, kūno valdymas ir triguba gynyba, galūnių veiklos nepriklausomumas, kvėpavimo suderinimas su judesiais.
 Meistriškumo ugdymo raida, kaip nenutrūkstamas ir laipsniškas procesas apima tokias fazes arba etapus:
I. Chi kung. Sukuria bazę ir išmoko atsipalaiduoti, kvėpuoti bent dviem būdais, koncentruoti ir išplėsti dėmesį, koordinuoti reikiamus vaizdinius, raumenų įtempimus-atleidimus, suderinti viso kūno darbą su kvėpavimu ir galūnių judesiais. Tai dažniausiai treniravimasis stovint, sėdint ar gulint. Giluminis Chi kung poveikis pasireiškia imuniteto gerėjimu, gyvibingumo padidėjimu visose srityse, mąstymo lankstumu, vidine ramybe.
II. Tai chi. Sujungia visus Chi kung privalumus ir pritaiko juos koviniuose judesiuose. Tai chi galima praktikuoti ir be kovinių aspektų, tačiau tai tarytum driežas be uodegos- trūkumas, kurio nepaslėpsi. Be to, mokytis tai chi tokiu būdu yra nepalyginamai sunkiau, nes tada reikia atsiminti bereikšmius judesius ir sujungti juos į tam tikrą formą. Tai tampa šokiu, kurio privalumas yra žavėti save ir kitus. Tai chi, būdama kitokios rūšies menu, sukurta tam, kad ne tik kovoti be pastangų, bet ir išmokti  gyventi be pastangų. Kuo didesnis meistriškumas, tuo mažiau pastangų reikia.
III. Švelnios savigynos sistema. Čia atmetamos nustatytos formos, nes yra žinoma, kad visos judesių trajektorijos slypi Taiji (Ying ir Yang simbolio) diagramos viduje, ypač, kai ji yra suvokiama, kaip erdvinė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą