Foto galerija


ŠVELNIOS  SAVIGYNOS  SISTEMA

 Nuotraukos- tai tik akimirkos. Jos, kaip ir žodžiai, daug ką nutyli, neatskleidžia esmės, tačiau jų autoriui tai tarytum gyvenimo įvykių galerija. Pratybų, ieškojimų ir treniruočių raida, kurioje matyti nuolatinis .buvimas kintančioje aplinkoje, sutinkant naujus žmones, ramia širdim paleidžiant tuos, kuriems tapai neįdomus Kai kurie jų pasilieka tavo gyvenime visam laikui.
 Ši nuotraukų, su trumpais paaiškinimais, serija apima įvairius Švelnios savigynos sistemos treniruočių etapus, svarbius įvykius, bei paskutinių keletos metų susitikimus kovos menų padangėje.

1. Žiema kada nors baigiasi. Ji žavi savaip. Treniruotis lauke visus metus yra vienas sveikos savigynos sistemos principų. Gamta, tarytum padėdama mums, atnešė į Lietuva švelnias žiemas.2. Vis dėlto, žmonės labiau ieško patogumų. Jie linkę lieti prakaitą sporto klubuose, giliai kvėpuoti kondicionuotu oru, mėgautis chloruotu vandeniu, bėgti ir gėrėtis ekrane rodomais puikiais kalnų ir lygumų peizažais. Beje, sporto salė turi savo privalumų. Čia gali būti didelis kovos menų inventoriaus pasirinkimas, minkštos grindys, kamerinė aplinka, muzika ir gaivieji gėrimai. Laikantis šių tradicijų, o gal labiau dėl to, kad pagrindinės kovinės treniruotės yra individualus kasdienis darbas, įvertinant ir tai, kad galima treniruotis be gausaus prakaitavimo, Švelnios savigynos sistemoje priimtina du kartus per savaitę treniruotis uždarose patalpose.
    3. Švelnios savigynos sistemoje yra ypatingas požiūris į treniruotes su partneriu. Čia svarbu ne jėga o tikslumas ir greitis. Dar svarbesnė savybė: išmokti "atrišti" įprastinius judėjimo būdus, pasiekti rankų- kojų veikimo nepriklausomumą. Netapti automatu, mašina, tegu ir galinga, tačiau ribota. Būti sąmoninga banga, kurioje nera ištreniruotų veiksmų, o egzistuoja universalus gebėjimas veikti pagal aplinkybes. Suprasti savo kūno, kaip ginklo, galimybes, tiksliau- atrasti ir įvaldyti daug savo kūno ginklų. Tokia praktika yra įdomi, nereikalaujanti didelių energijos sąnaudų, ypatingai vystanti dėmesio koncentracijos ir dėmesio valdymo gebėjimus.

4. Kai visą laiką esi pratybų tėkmėje, likimas tau siunčia žmones, kurie gali šio to išmokyti. Švelnios savigynos sistemoje (SSS), svarbiausiu veiksniu laikomas paties individo gebejimas atrasti sau priimtinus, suprantamus ir galimus įvaldyti savigynos būdus. Tačiau mokytojas visada žino racionaliausią kelią į kovos meno supratimą. Čia taip pat svarbu gauti reikiamus įgūdžius kartu stiprinant, o ne ardant sveikatą. Tas kam pavyksta suderinti šiuos dalykus gali sėkmingai treniruotis visą gyvenimą. Mokytojus, kuriuos labai gerbiu, galite čia pamatyti . Jų buvo daug. Kai kurių nuotraukų neišliko. Kiti paliko gilų pėdsaką ir išėjo. Treti parašė puikių knygų, atvėrusių daugybę paslapčių, kurios, iš tikrųjų atrodo paslaptimis tik iš pradžių, vėliau tapdamos įprastais dalykais.


5. Žaliųjų ežerų zona, iš tikrųjų, yra Švelnios savigynos sistemos lopšys      .