2013 m. rugsėjo 13 d., penktadienis

Švelnios savigynos sistema (SSS)- harmonijos kelias į save.

Sveiki, apsilankę šiame puslapyje. Jeigu atsidūrėte čia, Jūs kažko ieškote. Informacijos ar meistriškumo? Informacijos aplinkui daug, lyg vandens jūroje. Kelių į meistriškumą taip paprastai nerasite. Teks padirbėti. Galime pradėti.


  Švelnios (sveikos) savigynos sistema konkurentų neturi. Ji sukurta ne tam, kad skinti pergales ringe, kuriame sekasi, deja, ne visiems, o ugdyti, lavinti ir tobulinti žmogų, nepriklausomai nuo jo amžiaus. Svarbu, kad jis būtų sąmoningas ir džiaugtųsi ta laisve, kurią jam suteikia treniruočių metodai. Pratimai unikalūs tuo, kad jų pagrindinė paskirtis yra tolygiai vystyti abi rankas (tai reiškia ir abu smegenų pusrutulius) harmoningai, siekti nepriklausomos rankų ir kojų veiklos kovoje, treniruoti tiek kūno ginklų, tiek išorinių ginklų valdymą. Sistema labiausiai vertina ir lavina judesių tikslumą, psichofizinį atsipalaidavimą ir gebėjimą kontroliuoti visas pažeidžiamas kūno zonas. Taip pat darbą su trumpais, ilgais ir lanksčiais išoriniais ginklais, kurių kiekvienas reikalauja skirtingų įgūdžių, tačiau viso kūno dalyvavimas judesyje turi vieną ypatingą veikimo būdą. Švelnios savigynos sistemą galima priskirti prie minkštai- kietų kovos menų, taigi ji yra viena nepavojingiausių traumatizmo ir energetiniu požiūriu.

2013.10.29.  Kaip galėtume nusakyti meistriškumo ugdymo raidą Švelnios savigynos sistemoje?
 Reikėtų atsigręžti į pagrindinius SSS principus: Viduje mylinti širdis, psichologinis  atsipalaidavimas, gebėjimas vienodai gerai sutelkti dėmesį į siaurą sritį, kelias sritis vienu metu ir neribotai plačiai. Taip pat vidinės jėgos, arba Fajin generavimas norima kryptimi, lipnių rankų jutimo  tui shou įvaldymas, kvėpavimo valdymas ir kita.
                                                                              Išorėje pozityvi komunikacija, raumenų- sąnarių atpalaidavimo valdymas, totalinis aplinkos matymas, momentinė reakcija į trikdžius, kūno valdymas ir triguba gynyba, galūnių veiklos nepriklausomumas, kvėpavimo suderinimas su judesiais.
 Meistriškumo ugdymo raida, kaip nenutrūkstamas ir laipsniškas procesas apima tokias fazes arba etapus:
I. Chi kung. Sukuria bazę ir išmoko atsipalaiduoti, kvėpuoti bent dviem būdais, koncentruoti ir išplėsti dėmesį, koordinuoti reikiamus vaizdinius, raumenų įtempimus-atleidimus, suderinti viso kūno darbą su kvėpavimu ir galūnių judesiais. Tai dažniausiai treniravimasis stovint, sėdint ar gulint. Giluminis Chi kung poveikis pasireiškia imuniteto gerėjimu, gyvibingumo padidėjimu visose srityse, mąstymo lankstumu, vidine ramybe.
II. Tai chi. Sujungia visus Chi kung privalumus ir pritaiko juos koviniuose judesiuose. Tai chi galima praktikuoti ir be kovinių aspektų, tačiau tai tarytum driežas be uodegos- trūkumas, kurio nepaslėpsi. Be to, mokytis tai chi tokiu būdu yra nepalyginamai sunkiau, nes tada reikia atsiminti bereikšmius judesius ir sujungti juos į tam tikrą formą. Tai tampa šokiu, kurio privalumas yra žavėti save ir kitus. Tai chi, būdama kitokios rūšies menu, sukurta tam, kad ne tik kovoti be pastangų, bet ir išmokti  gyventi be pastangų. Kuo didesnis meistriškumas, tuo mažiau pastangų reikia.
III. Švelnios savigynos sistema. Čia atmetamos nustatytos formos, nes yra žinoma, kad visos judesių trajektorijos slypi Taiji (Ying ir Yang simbolio) diagramos viduje, ypač, kai ji yra suvokiama, kaip erdvinė.
 Švelnios savigynos sistemą drąsiai galima vadinti Sveikos savigynos sistema (SSS) todėl, kad treniruočių metodai, struktūra, judesių formos ir tempas yra skirti, pirmiausia, sveikatos stiprinimui. Skirtingai nuo daugelio kovinio sporto rūšių, kur pagrindinis tikslas yra išvystyti fizines kondicijas, efektyviam smūginės, laužimų, metimų ir veiksmų parteryje pritaikymui, SSS siūlo gerą sąnarių judrumą ir totalinį kūno valdymą. Vietoje tūkstančius kartų automatiškai atliekamų judesių, čia treniruojamas reakcijų į pavojus, situacijos suvokimo ir adekvataus reagavimo  greitis, kuris, mokymosi procese nors ir yra nedidelis, tačiau, meistriškumui augant, pasiekia aukštą žaibiškų judesių valdymo lygį. Treniruotėse nuovargis gali būti daugiau psichologinis, nei fizinis, ypač pradiniame etape, dėl įprasto noro įsitempti ir stengtis įvykdyti užduotis didelėmis pastangomis, įsisavinant, iš pažiūros, sudėtingus kūno judėjimo principus ir nežinomas galūnių veikimo trajektorijas. Laikui bėgant ir papildomai treniruojantis individualiai, pasiekiama gerų rezultatų smūginės technikos, judėjimo žingsnių ir realiai grėsmingų veiksmų neutralizavimo srityse. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą