2013 m. gruodžio 25 d., trečiadienis

NAUJAMETINĖ ŠVELNIOS SAVIGYNOS PAMOKA Nr.1


Foto R. Petkevičiaus

NAUJAMETINĖ SSS PAMOKA Nr. 1
KASDIENIS DARBAS

Bendrieji nurodymai. Įsisavinant Švelnios (Sveikos) savigynos sistemą nuolatinis progresas gali būti pasiekiamas kasdieniu darbu. Nuo 15 iki 60 minučių per dieną. Pirmiausia sudarome planą, kuriame turi būti numatyti šiuo metu Jums svarbiausi fizinės veiklos būdai. SSS yra ne nuolatinis žinių kaupimas, o nuolatinis pagrindinių tikslinių judėjimo principų įvaldymas vis aukštesniu lygiu.
SSS pagrindiniai principai. Jie apibrėžia pratybų ir pratimų tikslus, individo siekius ir paaiškina kaip treniruotis kokybiškai. Švelnios savigynos sistemos apibrėžimas slypi pačiame pavadinime:
Švelnumas- reiškia veikimą su minimalia jėga, bet su maksimaliu dėmesiu ir relaksacija.
Savigynos (arba savisaugos)- reiškia visų judesių ir veiksmų paskirtį: judesiai turi tapti laisvi, jautrūs ir efektyvūs.
Sistema- reiškia subalansuotą treniruočių metodų rinkinį, mąstymo ir gyvenimo būdo pozityvius pokyčius nuolat visapusiškai lavinant save namuose, lauke, sporto salėje. Principai:
 1. Mokytis matyti viską, gebėti veikti visu kūnu, adekvačiai reaguoti į grėsmes.
 2. Trigubos ginybos principas: kontaktas- išvengimas- žingsnis.
 3. Kūno ir psichikos sąjunga įvairialypėje veikloje.
 4. SSS mokymosi seka: supratimas- vaizdinys- treniravimasis.
Pastaba: Tiems, kas jau treniruojasi SSS, arba turi tam tinkamų savybių, savaitės individualaus darbo programa bus išsiųsta el. paštu.
  Trenerio patarimai:
 1. Darydami bet ką kvėpuokite sąmoningai ir ritmingai.
 2. Darydami bet ką prisiminkite, kad esate tvirtai susijungę su žeme, o tuo pat metu Jūsų žingsniai lengvi ir judrūs.
 3. Kiekvienas judesys pradedamas įjungiant kojas, dubenį, stuburą ir tik galiausiai rankas.
 4. Jūsų rankos niekada pilnai neišsitiesia ir per daug nesusilenkia.
 5. Stuburas idealiai vertikalus, nepriklausomai nuo to ar jūs sukatės, ar žengiate.
 6. Mokykitės pašalinti kūno, ypač rankų, raumenų įtampą.
 7. Lavinkite savo dėmesį taip, kad jis išsiplėstų ir apimtų dvi, arba daugiau kūno dalių.
 8. Kiekvienas judesys turi virsti viso kūno dalių koordinuotu „tekėjimu“ vienu metu.
Žvilgsnis į ateitį. Artėja Naujieji metai. Sausio antrąją dieną jau norisi gyventi tobuliau. Turime gerą progą skirti dėmesio sveikatos ir susirgimų prevencijos stiprinimui. Laikydamiesi aukščiau nurodytų principų, treniruodamiesi dažniau ir sąmoningiau, galime turėti gerą rezultatą: psichikos ir kūno sąjungą bet kokioje veikloje. Tai kas greitai pasiekiama- greitai ir prarandama. Pabandykime susikurti ir išlaikyti savo individualią programą visus 2014 metus. Pokyčiai Jus nudžiugins, o kitų metų pradžioje jau galėsime atsispirti nuo stipraus pagrindo. Metai prabėga greitai, todėl linkiu tik dviejų dalykų: kantrybės ir džiaugsmo. Treniruokimės su Meile, tapkime vis labiau kūrybiški.
Užsiėmimai kartu su treneriu padeda vis giliau suprasti mokymo esmę, pajusti savo trūkumus ir pakoreguoti individualų darbą. Pradėti galima nuo dviejų kartų per savaitę Konstitucijos 12, antradieniais ir ketvirtadieniais 20.00. Yra galimybės papildomai treniruotis visą žiemą lauke iki 5 kartų per savaitę.

Gerų Naujųjų Metų!                                                            Romualdas

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą