2014 m. birželio 8 d., sekmadienis

INTENSYVUS GRAFIKAS SAVIGYNOS PROFESIONALAMS

Paskutinių mėnesių Švelnios savigynos treniruočių išvados leidžia giliau suprasti kokią reikšmę koviniams įgūdžiams turi sąmoningumas ir dėmesio zonos išplėtimo gebėjimai. Taip pat treniruotės ant judančio pagrindo ir specialus jėgos koncentracijos treniravimas. Viena yra apie tai perskaityti knygose ir visai kita pajusti savo kailiu. Štai jau porą mėnesių gyvenu 14- kos treniruočių per savaitę režimu. Ne visiems rekomenduočiau taip gyventi. Be to ne visi ir gali. Pati gamta mus visą laiką saugo nuo persitempimų. Pagal principą: jei negali, tai ir nereikia. Pavyzdžiui... Meistrai, kurie kada nors yra bandę pritaikyti žaibišką Tai Chi techniką į bokso maišus, gerai žino, kokie pavojingi gali būti šie žaidimai. Jeigu tokios savybės, kaip atsipalaidavimas, judesių koordinacija, esant maksimaliems greičiams ir jėgos impulso momento kontrolė, nėra visiškai subalansuotos- traumos neišvengiamos. Ir ne tik mikro įtrūkimai, bet ir rimtos raiščių, ar stabilizatorių (palaikančių raumenų) įplėšos. Todėl vyresnio amžiaus kovotojai, kurių audinių elastingumas ir regeneracija yra sumažėję, turi:
a) treniruotis kasdien
b) tinkamai apšilti ir paruošti sąnarius būsimai veiklai
c) pratybų metu maksimaliai sąmoningai suderinti skeleto- raumenų ir kardio- respiratorinės sistemų funkcijas.
 Beje, Tai Chi ir Chi Kung visada vaidina teigiamą vaidmenį psichikos ir kūno veiklos suderinime. Kuo sudėtingesni judesiai įvaldomi, tuo geresnė motyvacija ir mažesnė traumų tikimybė. Ar žinote kuo skiriasi Tai Chi nuo šiuolaikinio fitness- o? Tuo, kad fitnesas visose jo formose siekia rezultato pagerinimo siaurose judėjimo būdų srityse. Jo tikslas yra padidinti organizmo funkcines galias. Tai Chi sistemoje raumenims neteikiama daug reikšmės. Čia svarbu ypatinga sąnarių, raiščių, stabilizatorių koordinacija ir gilus atsipalaidavimas. Stipriai įtempti raumenų tiesiog neverta. Tai ryškiai galima pastebėti Švelnios savigynos treniruotėse, kai reikia efektyviai gintis, pridedant minimumą pastangų. Ir visa tai vyksta sudėtingų, subtilumo reikalaujančių judesių fone. 
 Žemiau pateiktas treniruočių grafikas yra skirtas intensyviam tobulėjimui. Kad tai būtų įmanoma ir stiprintų sveikatą, reikia turėti pakankamai laiko poilsiui tarp treniruočių, tvarkingai maitintis, atlikti namų darbus ir klausyti instruktoriaus nurodymų. 
Pagarbiai
Romualdas 868682478

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą